Najlepsza forma legowiska dla psa

Każde zwierze terytorialne, a pies zdecydowanie się do takich zalicza, powinno mieć swoje specjalne leże, które będzie stanowiło dla niego stolicę jego królestwa. Jest to szczególnie ważne dla samców zwierząt terytorialnych, których jedną z podstawowych funkcji społecznych jest dbanie o terytorium własnego stada.

Zadaniem właściciela psa jest dostarczenie odpowiedniego legowiska dla psa. Tutaj oczywiście pojawia się problem, ponieważ większość osób zupełnie nie orientuje się, jakie powinno być to legowisko dla psa, ale na szczęście trudno jest tutaj popełnić jakiś bardzo poważny błąd. Psy nie są specjalnie wymagającymi zwierzętami.

Jeśli nasz pupil przebywa głównie na dworze, legowisko dla psa musi spełniać funkcje małego domku, czyli musi chronić go przed warunkami atmosferycznymi i zapewniać odpowiednie ciepło. Najlepiej jest się zdać na konstrukcję gotową, która prawdopodobnie będzie trochę kosztowała, ale jeśli decydujemy się na posiadanie psa i odmówienie mu prawa wstępu do domu, koszty trzeba ponieść.

W warunkach domowych sprawa jest o niebo łatwiejsza, ponieważ najważniejsze jest tutaj zapewnienie mu po prostu miejsca do spania, w którym nie będzie brakowało dla niego przestrzeni. Im pies większy, tym więcej będzie jej potrzebował, co przekłada się także na margines dostępnego miejsca dla niego. Pamiętajmy, że pies musi się nie tylko zmieścić w swoim legowisku, ale także musi się umieć obrócić, wyciągnąć i wygodnie rozłożyć. My sami też przecież zmieścimy się na fotelu, ale przecież nikt z nas nie będzie w takim miejscu spał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Legowisko i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *